Arıcı Kıyafetleri

Arıcı Kıyafetleri

Arıcı Maskesi

Değişik şekillerde dikilmiş olmasına rağmen, arıcıyı arıların saldırılarına karşı koruma amacına yöneliktir. Koloninin bakımı, kontrol ve muayenesi, bal hasadı, oğul alınması gibi zamanlarda arıcının mutlaka giymesi gerekir. Zira arı sahibini tanımaz. En uygun renk beyazdır. Ön cephesi elek tellidir. Elek teli rengi siyah olmalıdır. Diğer renkler, ana arı, yumurta, larva gibi ayrıntıların gözle görülmesini zorlaştırmaktadır. Ön kısmında, arıcının çalışmadığı zamanlarda rahat hareketini sağlaması için açılır kapanır fermuar bulunmaktadır. Kol uçları ve bel kısmı rahat olup, arıların girmesini engellemek için lastiklidir. Kaliteli ve sağlam dikişlidir.

Arıcı Şalvarı

Arıcının elbisesinin kirlenmesini ve arıların zarar vermesini önlemek için giyilir. Kaliteli bezden imal edilmiştir ve sağlam dikişlidir. Her bedene uyması için büyük boy dikilmiştir. Paçaları arıların girmesini engellemek için lastiklidir. En uygun renk beyazdır.

Arıcı Eldiveni

Yine arıcıyı korumak için kullanılır. Eldiven parmakların rahat hareket edebileceği şekilde ve kullanışlı olmalıdır. Vilynex, deri ve lastikten olanları mevcuttur.

You must be logged in to post a comment